Spolkový den aneb Spolky včera a dnes

Napsal Redakce. Uveřejněno v Turnaje

st
říj
17
2018
759 hits

Shodou okolností, náhod a výsledků v regionálních pétanque soutěžích bylo Japko požádáno, aby se zúčastnilo na svátek sv. Václava v areálu u Čápa propagační akce zaměřené (jak jste již určitě z názvu poznali) na zajímavé a perspektivní spolky Libereckého kraje. Jelikož naše stanovy zcela jasně uvádí, že jedním z poslání našeho spolku je šíření slávy pétanque v širokém okolí a protože organizátoři oné akce byli velmi sympatičtí, nabídku jsme nemohli odmítnout.

Jablonecká jednička 2017

Napsal Zmatený pétanquer. Uveřejněno v Turnaje

ne
říj
01
2017
993 hits

Napsat reportáž z Jablonecké jedničky padlo na mě a zjišťuji, že to není zas tak jednoduché. Její zrod a postupný vývoj byl složitější a já teď nevím, kde začít. Nejlepší bude asi od začátku. Pétanque má svůj původ ve francouzském středomoří a k jeho velkému rozšíření došlo za napoleonských válek, ve kterých si jim vojáci krátili čas. Jeho počátky však nalezneme již ve starém Římě……Sakra to jsem začal ze začátku až moc. Tak dát nejdřív konec? Turnaj vyhrál…. to zas zkazím pointu. No, tak nezbývá než začít od prostředka.

Libverda 2017

Napsal Neznámý pétanquer. Uveřejněno v Turnaje

čt
zář
21
2017
1016 hits

Do Lázní Libverda se nemusí jezdit jen za zdravotními procházkami po kolonádě a požívání tamější léčivé vody, ale i za sportem. A to konkrétně za pétanquem, na jehož turnaj trojic, konaný místní Tělovýchovnou jednotou Sokol, se každý rok těšíme a jeho termín si vždy červeným kroužkem značíme do kalendáře.