Spolek "J A P K O"

Napsal Milan Fukal.

sdružuje příznivce hry petanque z Jablonce nad Nisou a okolí.

Naše základna je u přehrady za beachvolejbalovými hřišti v dostupné vzdálenosti k občerstvovací stanici - kiosku, takže vyčerpání žízní případně hlady při lítých kláních nehrozí.

Počet hřišť je omezen, provázky lze vytvořit 3 hřiště, která mají minimální potřebné rozměry (12 x 3 m), ale je to jen tak tak. Další 3 hřiště lze vytvořit pod dětským koutkem na hřišti pro nohejbal.

Konkrétní termíny tréninků nejsou stanoveny, někteří z nás tam však jsou téměř každý den. Technickou přípravu a trénink provádíme formou samostudia, vycházíme z toho, co kde okoukáme a hlavně, co komu vyhovuje.

Sdružení pořádá každoročně dvě dlouhodobé soutěže (Jabloneckou petánkovou ligu a Supermele) a jednorázový turnaj ve vyrážení a plasování. Chtěli bychom zorganizovat turnaje i turnaj jednotlivců, dvojic či trojic (podle počtu zájemců a co nám počet hřišť dovolí).

V roce 2010 se JAPKO stalo členem ČAPEK (Česká asociace petanque klubů). Zájemci o výkonnostně vyšší formu zápolení se mohou jako registrovaní hráči účastnit vrcholných petanque soutěží včetně mistrovsví republiky. Člen spolku se nemusí stát registrovaným hráčem.

Zájemci o tento sport nás mohou kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.